Berlin : Park Sanssouci : Sans Souci

Park Sanssouci zlokalizowany w Poczdamie (pod Berlinem) rozciągający się na niemal 300ha to teren wokół dawnej letniej rezydencji Fryderyka II Wielkiego – króla Prus w XVIII wieku. W parku znajduje się wiele prawdziwych perełek architektury. Zwiedzanie parku Sanssouci zaczynamy od strony zachodniej – Uniwersytetu Poczdamskiego – przechadzając się obok Nowego Pałacu Sansoucci. Od strony Pałacu idziemy na wschód wzdłuż głównej arterii w kierunku fontanny. Jeśli skierujemy się nieco na południe, dotrzemy do Chińskiego Domu Herbaty. Następnie idziemy na północ w kierunku Oranżerii i Pałacu Sanssouci. Mapka proponowanego spaceru znajduje się poniżej.

Oczywiście jeśli chcemy poświęcić więcej czasu to jest jeszcze naprawdę wiele do zobaczenia. Między innymi Grota Neptuna, Pałac Neue Kammern, Galeria Malarstwa, Antikentempel, Świątynia Przyjaźni, Obelisk, Belweder na wzgórzu Klausberg, Pałac Charlottenhof, Łaźnie rzymskie oraz Kościół Pokoju.

Ważne informacje o: Park Sanssouci!

  • Do Parku najlepiej się dostać z Berlina kolejką S7 wysiadając na stacji Potsdam Hauptbahnhof i stamtąd podjechać autobusem np. 605 wysiadając na stacji obok Uniwersytetu Potsdam, Campus Universität/Lindenallee.
  • Park najlepiej jest zwiedzać od strony zachodniej, aby kończąc, być już bliżej centrum.
  • W Poczdamie obowiązują te same bilety dzienne co w Berlinie, ale musimy pamiętać, aby kupić bilety na strefy ABC.

Przydatne linki:

Adres:

Park Sanssouci
Zur Historischen Mühle 1
14469 Potsdam