Berlin Travel : Gdzie zjeść najlepszy kebab, döner i currywurst : Berlin w 2 dni

Gdzie zjeść w Berlinie? To jedno z podstawowych pytań przed podróżą do Berlina. W Berlinie można zjeść jedzenie tanie i smaczne. Na ulicach Berlina jest niesamowita ilość punktów z fast foodem serwujących kebaby, shaormy, falafele, wursty czy pizzę. Spotkamy kuchnię turecką, meksykańską, indyjską, chińską, ukraińską, rosyjską, włoską oraz inne. W Berlinie mieszka wielu imigrantów, którzy sprowadzili ze sobą specjały swojej tradycyjnej kuchni. Jak znaleźć odpowiednie miejsca gdzie zjemy smacznie i tanio? Pragniemy wam przedstawić kilka kultowych miejsc na gastronomicznej mapie Berlina. Przygotujcie jednak swoją cierpliwość, gdyż nie będziecie jedynymi chętnymi na skosztowanie lokalnych specjałów.

Mustafa 's Gemüse Kebab

Mustafa Gemüse Kebab Berlin to prawdziwy fenomen przez wielu uznany jako najlepszy kebab w Europie. Tutaj nie ma dnia bez kolejki. Przygotujcie się na stanie około 15-30 minut. W sezonie wakacyjnym czas oczekiwania może wynieść nawet 3h! Mustafa Gemüse Kebab oferuje kebab wegetariański, kebab w bułce oraz kebab w naleśniku (dürüm döner) . Produkty z których jest przygotowany są zawsze świeże. Kebab to mięso, przyprawy i zioła, sosy, grillowane i świeże warzywa plus jedyny w swoim rodzaju twarożek a na to wszystko świeżo wyciskany sok z cytryny. Kebab wegetariański zawiera mix warzyw, w tym ziemniaki i cukinia. O Mustafa’s Gemüse Kebap są rożne opinie. Jedni twierdzą, że popularność mają dzięki mediom i promocji w internecie. Inni, że kebab najlepiej spróbować każdego rodzaju i wyrobić sobie swoją własną opinię o tym nietuzinkowym miejscu.

Berlin Travel : Najlepszy döner kebab w lokalizacji Berlin !

Przydatne linki:
Oficjalna strona Mustafa Gemüse Kebab

Curry 36 – currywurst Berlin

Curry 36 znajdujący się zaraz obok Mustafa’s Gemüse Kebab serwuje podobno najlepsze currywursty w Berlinie. Ta potrawa – kiełbaska z przyprawą curry – kojarząca się z Berlinem ma już swoją 150-letnią historię. W Curry 36 mamy do wybory kilka rodzajów kiełbas – w tym białą – do wyboru cienką lub grubą. Zawsze z ketchupem i majonezem. Można kupić opcję bez dodatków, z frytkami lub warzywami. Jako, że są to dania nie wymagające wielkiej uwagi kucharza, nie stoimy w długiej kolejce i zazwyczaj zakup idzie sprawnie i szybko. W Berlinie znajduje się cała masa budek oferujących currywurst, ale te w Curry 36 są przez cały „Berlin” i nie tylko – uważane za najlepsze.

Najlepszy Currywurst w lokalizacji Berlin !

Przydatne linki:
Oficjalna strona Curry 36

Burgermeister

Burgermeister to nietuzinkowe miejsce położone pod torami metra serwujące prawdopodobnie najlepsze burgery w Berlinie. Chcąc zjeść tutaj burgera niestety musimy uzbroić się w cierpliwość gdyż bardzo często są kolejki a czas oczekiwania to około 15-40 minut. Burger istnieje w kilku różnych kombinacjach, tak więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Do tego frytki serowe, piwo i z pewnością będziemy syci. Miejsce zarówno dla smakoszy burgera jak i turystów chcących spróbować czegoś nowego.

Najlepszy Burger w lokalizacji Berlin !

Przydatne linki:
Oficjalna strona Burgermeister

Berlin Travel : Zastanawiasz się gdzie zjeść najlepszy kebab, döner i curry wurst? Mustafa gemüse döner, kebab i currywurst w Curry 36 oraz inne miejsca w lokalizacji Berlin to polecane lokalizacje wg portalu użytkowników portalu Trip Advisor.