Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Przed wyjazdem dokładnie zaplanuj, które atrakcje i zabytki chcesz zobaczyć w Berlinie oraz dowiedz się jakie są ceny wstępu.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Zobacz mapę z ważnymi zabytkami i atrakcjami Berlina.

Jak poruszać się po Berlinie?

Jak poruszać się po Berlinie?

Zobacz mapę komunikacji miejskiej w Berlinie i zaplanuj swoją trasę zwiedzania.

 

Berlin Travel : Reichstag, Bundestag : Berlin w 2 dni

Reichstag - siedziba niemieckiego parlamentu (Bundestag) - powstał w końcu XIX wieku. Jednak obecny wygląd zyskał w latach 90 XX wieku. Śmiali architekci zdecydowali się na dobudowanie nowoczesnej szklanej kopuły z tarasem widokowym oraz restauracją. Kopułę pokrywa 3tyś m2 szkła a najwyższy punkt kopuły Reichstagu znajduje się na wysokości 47m. Kopuła Reichstagu jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Berlinie. Odwiedza ją około 7tyś turystów dziennie. Zwiedzanie kopuły Reichstagu jest darmowe, aczkolwiek trzeba się wcześniej zarejestrować przez internet (Rejestracja na zwiedzanie kopuły Reichstagu), podać dane zwiedzających - imię i nazwisko, datę urodzenia oraz wybrać datę i godzinę zwiedzania spośród dostępnych. Na początku zwiedzania dostaniemy audio przewodniki w wybranym języku: niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, polskim, rosyjskim, tureckim lub holenderskim. Możliwe są również wycieczki z przewodnikiem w różnych językach.

Ważne informacje o: Reichstag (Bundestag) !

  • Aby zwiedzić kopułę Reichstagu trzeba się zarejestrować wcześniej przez internet
  • Można się zarejestrować na miejscu, aczkolwiek są zwykle długie kolejki i nie koniecznie uda się zarejestrować na ten sam dzień
  • Zanim wejdziemy do wewnątrz musimy przejść kontrolę bezpieczeństwa jak na lotnisku. Scyzoryki, sztućce i inne niebezpieczne rzeczy są brane do depozytu i oddawane przy wyjściu.
  • Na miejsce trzeba przybyć przynajmniej 15 minut przed zwiedzaniem, ze względu na kontrolę bezpieczeństwa (jak na lotnisku).
  • Na zwiedzanie wchodzimy od zachodniego portalu od ulicy Scheidemannstraße
  • Do budynku Reichstagu najłatwiej się dostać busem 100 lub metrem U55

Przydatne linki:
Reichstag na wikipedii
Bundestag na wikipedii
Oficjalna strona Reichstagu
Rejestracja na zwiedzanie kopuły Reichstagu

Adres:
Reichstag (Bundestag)
Platz der Republik 1
11011 Berlin