Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Przed wyjazdem dokładnie zaplanuj, które atrakcje i zabytki chcesz zobaczyć w Berlinie oraz dowiedz się jakie są ceny wstępu.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Zobacz mapę z ważnymi zabytkami i atrakcjami Berlina.

Jak poruszać się po Berlinie?

Jak poruszać się po Berlinie?

Zobacz mapę komunikacji miejskiej w Berlinie i zaplanuj swoją trasę zwiedzania.

 

Berlin Travel : Oberbaumbrücke : Berlin w 2 dni

Oberbaumbrücke - ceglany most nad rzeką Szprewą w Berlinie. Wybudowany pod koniec XIX wieku jest wizytówką tej części miasta i łączy dwie dzielnice Berlina - Kreuzberg i Friedrichshain. Dawniej na moście Oberbaumbrücke znajdowało się przejście graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim a Zachodnim. Obecnie na powierzchni mostu znajdują się tory jednej z linii metra. Most poprzez swój nietuzinkowy i charakterystyczny wygląd jest prawdopodobnie jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Berlinie.

Ważne informacje o: Oberbaumbrücke !

  • W okolice mostu Oberbaumbrucke najłatwiej dojechać metrem U12 wysiadając na Schlesisches Tor lub U12, S5, S7 i S75 wysiadając na Warschauer Straße.
  • Most jest usytuowany na południowym końcu East Side Gallery. Jeśli się tam wybieramy, warto po drodze zobaczyć most Oberbaumbrucke.
  • Warto obejrzeć most o wschodzie lub zachodzie słońca. W takiej scenerii jest jeszcze bardziej urokliwy i niepowtarzalny.

Przydatne linki:
Oberbaumbrücke na wikipedii

Adres:
Oberbaumbrücke
10243 Berlin