Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Przed wyjazdem dokładnie zaplanuj, które atrakcje i zabytki chcesz zobaczyć w Berlinie oraz dowiedz się jakie są ceny wstępu.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Zobacz mapę z ważnymi zabytkami i atrakcjami Berlina.

Jak poruszać się po Berlinie?

Jak poruszać się po Berlinie?

Zobacz mapę komunikacji miejskiej w Berlinie i zaplanuj swoją trasę zwiedzania.

 

Akwarium w Berlinie

Akwarium (Berlin) - założone w 1913 roku mieści się na terenie berlińskiego ZOO, ale posiada osobne wejście. Bilety można kupić na całość lub osobno na zoo i akwarium.

Co warto zobaczyć?

Na terenie akwarium znajduje się aż 800 gatunków egzotycznych zwierząt rozmieszczone na całych 3 piętrach. Na parterze znajdują się najróżniejsze gatunki ryb - w tym takie okazy jak: piranie, płaszczki, rekiny oraz zjawiskowe meduzy umiejscowione w cylindrycznym akwarium. Na pierwszym piętrze spotkamy węże i wszelkie gady, jaszczurki, węże i krokodyle. Natomiast po wejściu na drugie piętro ujrzymy płazy, owady i pająki. Niektóre gatunki obecne w akwarium, są niezwykle rzadkie i żyją już praktycznie tylko i wyłącznie na terenie ogrodów zoologicznych. Jeśli nie chcemy się spieszyć i chwilę popatrzeć jak wygląda życie tych wszystkich stworzeń to na obejrzenie całego akwarium powinniśmy sobie zarezerwować od 1,5 do około 2 godzin. Warto zwrócić uwagę na specjalne oprowadzania z przewodnikiem organizowane przy świetle latarek - co może być nie lada gratką dla dzieci. Berlińskie akwarium to niezwykle ciekawa atrakcja dla rodzin z dziećmi.

Ważne informacje o: Aquarium Berlin

  • W Akwarium znajdują się 3 kondygnacje
  • Średni czas trwania zwiedzania to około 2 godziny
  • Do zoo można się dostać S7, S5 oraz metrem U9 i U12 wysiadając na stacji Zoologischer Garten

Więcej informacji:
Oficjalna strona Aquarium Berlin

Adres:
Aquarium Berlin
Budapester Straße 32
10787 Berlin