Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Zobacz najciekawsze miejsca Berlina w 2 dni

Przed wyjazdem dokładnie zaplanuj, które atrakcje i zabytki chcesz zobaczyć w Berlinie oraz dowiedz się jakie są ceny wstępu.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Zobacz mapę z ważnymi zabytkami i atrakcjami Berlina.

Jak poruszać się po Berlinie?

Jak poruszać się po Berlinie?

Zobacz mapę komunikacji miejskiej w Berlinie i zaplanuj swoją trasę zwiedzania.

 

1 dzień

Wszystkie poniżej zamieszczone mapy obrazują trasę do przejścia pieszo. Warto zacząć zwiedzanie od wczesnych godzin porannych. Pierwszym punktem będzie rejs tramwajem wodnym F10 po rzece Hawela. Dojeżdżamy koleją S1 lub S7 do stacji Wannsee. Stąd idziemy pieszo na przystań i płyniemy tramwajem wodnym tam i z powrotem.

Tramwaj wodny F10

Wracamy z powrotem na stację kolejową Wannsee i jedziemy S7 do Potsdam Hauptbahnhof. Tutaj wsiadamy w autobus 605 lub 695 i jedziemy na przystanek Potsdam, Campus Universität/Lindenallee. Znajdujemy się po stronie zachodniej parku i stąd mamy dosyć długi spacer przez Park Sanssouci.

Park Sanssouci

Po obejściu parku idziemy na przystanek autobusowy Potsdam, Platz der Einheit/West i wsiadamy w autobus 603, który zawiezie nas do Pałacu Cecilienhof na przystanek Potsdam, Schloss Cecilienhof.

Pałac Cecilienhof

Obchodzimy pałac, idziemy do browaru na lokalne piwo i wracamy autobusem 603 do Potsdam Hauptbahnhof (Autobus powrotny jedzie w tym samym kierunku w którym przyjechaliśmy). Wsiadamy w kolejkę S7 i jedziemy na berliński Dworzec kolejowy Hauptbahnhof.

Dworzec kolejowy Hauptbahnhof

Po obejrzeniu dworca (warto zobaczyć różne piętra) wsiadamy w S5, S7 lub S75 i jedziemy na Warschauer Straße. Stąd idziemy pieszo w kierunku East Side Gallery.

East Side Gallery

Po drodze do East Side Gallery przy rzece będziemy widzieć bardzo ciekawy most Oberbaumbrücke.

Oberbaumbrücke

Opcja: Po drugiej stronie mostu znajduje się bar serwujący prawdopodobnie najlepsze burgery w Berlinie - Burgermeister. Gdzie zjeść w Berlinie? Na tym kończymy nasz pierwszy dzień zwiedzania Berlina i Poczdamu.